Šiais laikais viskas kainuoja, ne išimtis ir avialinijų vykdoma veikla. Šioje srityje keliautojams tenka sumokėti už degalus, darbuotojų aptarnavimą ir daugelį kitų dalykų. Viso to pasekmė – mokestis už bagažą kelionės metu. Šis mokestis yra būtinas daugeliui avialinijų, priešingu atveju  – kai kurioms avialinijoms grėstų bankrotas. Vis dėlto, skrydžių bendrovės turi pagalvoti ir apie tai kaip pritraukti kuo daugiau turistų. Viena iš gudrybių – turistams siūloma skristi vien tik su rankiniu bagažu. Jei ir jūs nusprendėte keliauti turėdami vien tik rankinį bagažą – privalu žinoti keletą dalykų.

Ko gero, niekas nesiginčys su tuo, jog kelionė turint tik rankinį bagažą yra puikus pasirikimas. Kelionė, turint vien tik rankinį bagažą, turės daug privalumų.

Nereikia laukti registracijos

Jei keliaujate su rankiniu bagažu, jums nebūtina laukti registracijos (chech – in). Registraciją galite atlikti savarankiškai, o likusį laiką – prasmingai išnaudoti.

Paprastesnės ir greitesnės patikros procedūros

Dar vienas kelionės su rankiniu bagažu privalumas – paprastesnės bei greitesnės patikros procedūros.

Daugiau laisvės

Ne ką mažiau svarbus privalumas keliaujant su rankiniu bagažu – tai galimybė jaustis laisvai ir nevaržomai visos kelionės metu. Jums nereikės rūpintis lagaminais, tad galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis kelione. Beje, turėti vien tik rankinį bagažą yra labai patogu ir tuo atveju, jei kelionėje bus vienas ar du persėdimai – tokiu atveju būnant svetimos šalies oro uoste ir laukiant kito skrydžio jums nereikės rūpintis kur palikti savo lagaminą ir galėsite nevaržomai leisti laiką.

Sutaupote laiko

Keliaudami vien tik su rankiniu bagažu kelionės metu išvengsite ir dar vieno nepatogumo – atvykus į svetimos šalies oro uostą jums nereikės laukti, kol galėsite atsiimti savo lagaminą. Savaime suprantama, išvengsite ir kitų nemalonumų, kurie grėstų tuo atveju, jei lagaminas būtų pristatytas vėliau. Verta pabrėžti ir tai, jog keliauti turint vien tik rankinį bagažą yra labai patogu ir tuo atveju, jei kelionės metu jūsų laukia vienas ar daugiau persėdimų, o tarp skrydžių yra mažai laiko.

Tikslų rankinio bagažo dydį bei svorį galite sužinoti skrydžių bendrovės internetinėje svetainėje. Paprastai (priklausomai nuo skrydžių bendrovės), rankinio bagažo svoris sieki nuo 5 iki 10 kg, tad iš anksto apgalvokite būtinų daiktų sąrašą ir pasidomėkite ar tie daiktai neviršys leidžiamo svorio limito. Natūralu, kad žmonės ruošdamiesi kelionei dažnai ima nerimauti ir į kelioninį krepšį įsideda ir tuos daiktus, kurie taip ir lieka nepaliesti. Priklausomai nuo to, kur vykstate, skirtingai gali atrodyti ir jūsų kelioninio krepšio turinys. Vienų daiktų jums gali prireikti jei ruošiatės vykti į komandiruotę ir visai kitoks gali būti kelioninio krepšio turinys, susiruošus lankyti artimųjų. Tačiau ir vienu,  ir kitu atveju tarp būtiniausių daiktų turi būti kelionės dokumentai, pinigai, vaistai, higienos reikmenys. Jei į tą vietovę vykstate pirmą kartą – pasiimkite ir tos vietovės žemėlapį, miesto planą bei svarbiausių įstaigų adresus.