Tie, kurie lėktuvu keliauja dažnai, turėtų žinoti,  nuo kokių veiksnių priklauso lėktuvo bilieto kaina. Bilieto tarifas, mokesčiai, konkurencija, tarpininkai bei klasės – būtent nuo šių veiksnių ir priklauso, kokia bus galutinė lėktuvo bilieto kaina. Trumpai aptarsime kokią reikšmę kiekvienas iš šių veiksnių turi bilieto kainai.

Bilieto tarifas

Bilieto tarifas tai bene svarbiausias veiksnys, kuris lemia bilieto kainą. Bilieto tarifą nustato skrydžių bendrovė, įvertindama aptarnaujančio personalo paslaugas, degalų kainą, lėktuvo amortizaciją.

Mokesčiai

Įvairūs mokesčiai taip pat lemia galutinę lėktuvo bilieto kainą. Kaip žinia, mokesčiai yra patys įvairiausi: bagažo, kuro, oro uosto ir pan. jei kalbėtume apie Lietuvą, verta pastebėti, kad Vilniaus oro uosto mokestis siekia 45 litus. Na, o jei kalbėtume apie visu oro uostus, tai verta pabrėžti, jog kuo oro uostas yra arčiau miesto centro, tuo didesnis bus mokestis. Pasidomėjus, koks yra kuro mokestis, matyti, kad kiekviena skrydžių bendrovė jį apskaičiuoja individualiai, tačiau jo apskaičiavimą lemia taisyklės.

Konkurencija

Konkurencija – tai dar vienas veiksnys, įtakojantis įvairių prekių ir paslaugų kainas. Lėktuvo bilietai – taip pat ne išimtis. Skrydžių bedrovės galutines lėktuvų bilietų kainas pateikia atsižvelgdamos į kitų skrydžių bendrovių esamas bilietų kainas. Kuo žemesnė bilieto kaina – tuo daugiau parduoti bilietų gali skrydžių bendrovė.

Tarpininkai

Kelionių agentūra, interneto portalas, kuriame galima įsigyti lėktuvo bilietus – yra tarpininkai, kurie taip pat reikalauja atlygio, tad iš dalies lemia ir lėktuvo bilieto kainą.

Klasės 

Skirtingos klasės – skirtingos bilietų kainos. Kaip žinia, verslo klasės bilietai yra kur kas brangesni

nei ekonominės klasės bilietai. Įdomu ir tai, jog ekonominės klasės bilietai gali būti skirstomi ir į papildomas klases ir žymimi raidėmis A, B, D, E, Y. Patarimas: atminkite, jog ekonominės klasės bilietai iš pradžių būna pigesni, o vėliau jų kaina didėja ir jau po kelių dienų gali ženkliai pasikeisti. Tad jei ruošitės keliauti ekonomine klase, pamatę nedidelę bilieto kainą – pirkite nieko nelaukdami.

Apibendrinant temą, galima teigti, kad  svarbiausi veiksniai, įtakojantys lėktuvo bilieto kainą yra bilieto tarifas, mokesčiai, konkurencija, tarpininkai bei skirtingos klasės.