Ko gero, dauguma tėvelių sutiks, kad skrydis lėktuvu kartu su vaikais, tampa tam tikru išbandymu (ypač jei vaikas skris pirmą kartą), kuriam būtina iš anksto pasiruošti. Tad perskaitykite šiuos patarimus, kurių dėka kelionė bus sklandesnė ir suteiks gerų emocijų.

Įvertinkite skrydžio trukmę bei vaiko amžių

Vaiko amžius yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis kelionės trukmę. Kuo vaikas mažesnis, tuo kelionės trukmė turėtų būti trumpesnė. Tad visa tai apgalvokite dar prieš skrydį. Pamąstykite, kaip galėtumėte sutrumpinti kelionę, kad jūs atžala patirtų kuo mažesnį nuovargį. Jei yra du variantai: ilgesnė kelionės trukmė, tačiau mažesnės kelionės išlaidos ir atvirkščiai, neabejodami rinkitės antrąjį variantą – gera vaiko savijauta  yra kur kas svarbiau.

Užkandžiai bei gėrimai

Skanus bei lengvas užkandis ar gardus gėrimas yra kaip tik tai, ko reikia daugeliui vaikų skrydžio metu. Mėgstamas vaiko desertas ar gėrimas pradžiugins vaiką ir sumažins jaudulį kelionės metu. Jei žinote, kad aptarnaujantis personalas negalės pasiūlyti deserto, kurį jūsų atžala labai mėgsta – jei tik yra galimybė, pasirūpinkite ja iš anksto.

Mėgstamas užsiėmimas

Ar jūsų vaikas turi mėgstamą užsiėmimą, kuriuo galima užsiimti ir skrydžio metu? Tuomet tiesiog puiku – leiskite vaiku daryti tai, ką jis mėgsta – tuomet vaikas jaus mažesnį jaudulį ar visai užsimirš, jog skrenda lėktuvu ir net nepastebės kaip greita atvykote  į kitą šalį. Nesvarbu kas tai bebūtų – piešimas,  mėgstamas kompiuterinis žaidimas ir pan., leiskite vaikui užsiimti mėgstama veikla, jei tai tik neprieštarauja taisyklėms.

Į lėktuvo saloną paimkite ir mylimą vaiko žaislą

Jei jūsų sūnus ar dukra turi mylimą pliušinį meškiuką ar kitą žaislą, būtinai jį paimkite su savimi į lėktuvo saloną – mylimas vaiko žaislas nuramins, sukurs jaukumo jausmą, vaikas jausis ramiau ir saugiau, jei su savimi turės ir savo mėgstamą žaisliuką.

Su vaiku apie skrydį kalbėkite iš anksto

Jei jūsų vaikas lėktuvu skris pirmą kartą – būtinai su juo apie tai pakalbėkite iš anksto. Papasakokite, kokios procedūros yra būtinos prieš skrydį (užsiminkite apie patikras), informuokite vaiką  kiek laiko truks skrydis, kartu su vaiku planuokite ką veiksite skrydžio metu, kad kelionė neprailgtų. Na, o jei jūsų vaikas jau yra skridęs lėktuvu, tačiau praėjusios kelionės metu jis dėl tam tikrų priežasčių nesijautė saugiai, aptarkite su juo neraminančius dalykus, panagrinėkite kas vaikui kelią baimę ir kartu ieškokite sprendimų baimei nugalėti.

Pasistenkite užsakyti naktinį skrydį

Būtų puiku jei užsakytumėte vakarinį skrydį – vaikas skrydžio metu galės miegoti ir nepajus kaip  greitai prabėgs ilgos skrydžio valandos.

Turėkite savimi daiktus, kurių gali prireikti jūsų atžalai

Kelionė su vaikais būna šiek tiek sudėtingesnė nei kelionė, kurios dalyvauja vien tik suaugę žmonės. Iš anksto pagalvokite, kokių daiktų gali prireikti jūsų vaikams skrydžio metu ir būtinai juos turėkite su savimi – garantuojame, skrendant su vaikais, rankinio bagažo turinys bus kiek kitoks nei skrendant be vaikų.

Nuosava kuprinė

Jei vaikas yra 5 metų amžiaus ar dar vyresnis, paruoškite jam asmeninę kuprinę ir į ją sudėkite daiktus, kurių jam gali prireikti skrydžio metu, o taip pat nepamirškite ir mėgstamo vaiko žaisliuko.

Dėmesiui sutelkti – naujas žaislas

Jei jūsų vaikas yra iš tų vaikų, kuriems dėmesį sutelkti ir nusiraminti padeda naujas žaisliukas, pasinaudokite šia gudrybę ir kelionės metu. Atvykę į oro uostą nupirkite vaikui nebrangų, tačiau įdomų žaisliuką (juo galite pasirūpinti ir iš anksto) ir įteikite jį vaikui tik tuomet, kai jau būsite lėktuve. Naujas žaislas sudomins vaiką ir jis net nepastebės kaip greitai prabėgo skrydžio trukmė. Kitas vertas, naują žaisliuką galima traktuoti ir kaip padėką vaikui už gerą elgesį skrydžio metu.

Vaiko vieta – prie lango

Jei jūsų vaikas yra smalsus, palikite jam vietą prie lango. Vaikui bus kur kas įdomiau stebėti kaip kylate ir leidžiatės ir kaip iš arti debesys nei žiūrėti kaip į aptarnaujantį personalą.

Iš anksto pasirūpinkite nakvyne

Skrisdami su vaikais iš anksto pasirūpinkite nakvyne. Būtų dar geriau, jei jūsų nakvynės vieta būtų kuo arčiau oro uosto – kuo greičiau pasieksite nakvynės vietą, tuo mažiau pavargusi bus jūsų atžala.