Kelionės lėktuvu trukmė gali būti labai įvairi – pradedant pusvalandį trunkančiu skrydžiu iš vieno šalies miesto į kitą ir užbaigiant 12 ar dar daugiau valandų trunkančiu skrydžiu iš vieno žemyno į kitą. Susiruošusiems į ilgą kelionę tikrai pravers šie patarimai.

Pasirūpinkite sveikata

Žinoma, rūpintis savo sveikata privalu visą laiką, tačiau prieš ilgą kelionę turite susirūpinti ja dar labiau. Šie paprasti patarimai padės išsaugoti gerą savijautą visos kelionės metu. Likus kelioms dienoms iki kelionės daugiau dėmesio skirkite savo mitybai: atidžiai pergalvokite ką verta valgyti, o ko ne. Jei yra tokių produktų, kurių jūsų organizmas netoleruoja, jų geriau nevartokite, taip pat neragaukite naujų, dar neišbandytų maisto produktų ar patiekalų. Dar vienas pastebėjimas – likus kelioms dienoms iki kelionės pasistenkite nepersivalgyti, vartoti lengvesnius maisto produktus – kelionės metu jausitės žvaliau. Nors prieš ilgą kelionę yra daug įvairių reikalų, tačiau raskite laiko ir poilsiui – kokybiškas poilsis prieš kelionę garantuos gerą savijautą kelionės metu.

Jei jau reikia įveikti ilgą atstumą, natūralu, kad teks kirsti keletą laiko juostų, o pasikeitęs laikas gali tapti nemažu išbandymu jūsų organizmui. Jei jums jau yra tekę skristi ilgą atstumą turbūt jau žinote kaip į laiko pasikeitimus reaguoja jūsų organizmas ir kokių priemonių reikia imtis. Tačiau jei į tokią ilgą kelionę susiruošėte pirmą kartą, atminkite, jog pasikeitus laiko juostoms, nuovargį bei mieguistumą galite jausti net keletą parų. Todėl pravartu iš anksto pasidomėti kaip reikėtų kovoti su šia nemalonia būsena. Patarimas: jei turite giminaičių ar draugų, kuriems dažnai tenka įveikti tolimus atstumus lėktuvus, paklauskite jų, kaip  jie kovoja su laiko skirtumo sukeltu nuovargiu arba pasikonsultuokite du šeimos gydytoju.

Ilgos kelionės metu nepamirškite ir tinkamai pasirūpinti veido oda. Kadangi kelionė truks ilgai, o lėktuvų salonuose oras yra pakankamai sausas, po kelionės galite jausti nemalonų odos tempimą ar perštėjimą. Kad taip nenutiktų ir kad išsaugotumėte grožį, iš anksto pasirūpinkite drėkinamosiomis priemonėmis, kuriomis galėsite atgaivinti odą ilgos kelionės metu.  Tą patį galima pasakyti ir apie akis – dėl sauso oro akys gali pradėti nemaloniai perštėti, pavargti, tad įsigykite akių lašų, kurie neleis akims pervargti ir nesukels nemalonių pojūčių.  Maža to, atgaivinę veidą bei akis specialiomis priemonėmis, atrodysite žvaliai bei jausitės energingai net ir po labai ilgos kelionės.

Patogūs rūbai yra dar vienas svarbus dalykas, kurio reikėtų paisyti, norint kad ilga kelionė praeitų sklandžiai. Kadangi kelionė ilga, apsirenkite patogiai, kad rūbai jūsų nevaržytų, taip pat atsižvelkite ir į metų laiką. Avalynę taip pat rinkitės patogią, galite naudoti ir specialius įdėklus, kurie masažuos jūsų kojas ir neleis joms pavargti.

Kadangi šios kelionės  metu teks ilgai sėdėti, nepraleiskite progos pasimankštinti. Nustebote? Taip, mankštelę galima atlikti ir sėdint lėktuvo kėdėje. Dar prieš  kelionę  internete paieškokite įvairių pratimų, kuriuos rekomenduojama atlikti skrydžiu tam, kad jaustumėtės žvaliai ir būtumėte energingi. Būdami namie galite pasitreniruoti kaip teisingai, ir žinoma – nepamirškite atlikti jų kelionės metu.

Dar vienas patarimas, padėsiantis išsaugoti puikią savijautą ilgos kelionės metu, skamba taip: nevartokite stiprių vaistų bei alkoholio. Dauguma žmonių yra įsitikinę, kad šlakelis mėgstamo alkoholinio gėrimo ilgos kelionės metu  – nieko bloga, tačiau alkoholio vartoti nederėtų, kadangi jis nesuteiks jokios naudos, priešingai – gali pabloginti jūsų savijautą. Ilgo skrydžio metu geriausia nevartoti ne tik alkoholio, bet ir stiprių vaistų , kadangi jie gali sukelti apatiją, mieguistumą.

Kad ilga kelionė lėktuvo kėdėje praeitų sklandžiai, būtina pasirūpinti, kad reikalingi daiktai būtų  kartu su jumis. Tad gerai pagalvokite kokių daiktų jums gali prireikti ilgos kelionės metu ir juos turėkite su savimi rankiniame bagaže (jei tai neprieštarauja taisyklėms).

Na, o pabaigai – dar vienas patarimas, kuris garantuos, kad ilga kelionė lėktuvu praeitų puikiai: iš anksto pagalvokite, ką veiksite skrydžio metu. Kadangi laiko turėsite labai daug, pasirinkite tokią veiklą, kuri jums būtų naudinga ir maloni – tai gali būti knygos skaitymas, muzikos ar audio įrašų klausymas, kryžiažodžių sprendimas, darbo reikalų tvarkymas ar tiesiog ramus poilsis.