Kad ir koks populiarus bebūtų keliavimas oro transportu, didelė dalis žmonių paniškai bijo skrydžio lėktuvu arba bent jaučia jaudulį prieš kelionę. Vis dėlto, lėktuvas – patogiausia ir greičiausia transporto priemonė, tad būtent dėl šių privalumų dauguma žmonių pasiryžta skirsti lėktuvu, nors ir jaučia  baimę? Jei ir jūs esate vienas iš tų, kuriems skrydis lėktuvu kelia ne teigiamas, bet neigiamas emocijas – perskaitykite šiuos patarimus, kurių dėka – jausitės geriau skrydžio metu.

Kreipkitės į psichologą

Jei baimė, kurią jaučiate yra ypač didelė ir sukelia rimtų problemų, prieš kelionę apsilankykite pas psichologą, kuris įvertins jūsų baimę ir suteiks patarimų kaip ją nugalėti. Bijoti kreiptis į psichologą tikrai neverta – dauguma žmonių galvoja, kad tai gėdinga ir bando patys nugalėti baimę. Atminkite, kad pasaulyje yra tūkstančiai žmonių turinčių šią baimę, o psichologo pareiga jums padėti.

Bendraukite su žmonėmis, turinčiais šią baimę

Jei savo aplinkoje turite draugų ar pažįstamų, kurie taip pat turi šią baimę, bendraukite su jais. Nauda bus dvejopa: visų pirma, pajausite, jog esate tikrai ne vienintelis, bijantis skristi lėktuvu, o  antra – visiems kartu bus kur kas lengviau ieškoti išeičių bei sprendimų šiai baimei nugalėti.

Bendraukite su žmonėmis, nebijančiais skraidyti lėktuvu

Nebijokite apie savo baimę papasakoti ne tik tiems, kurie taip pat bijo skristi lėktuvo – bendraukite ir su tais, kuriems keliavimas lėktuvu teikia džiaugsmą ir yra mėgstamiausias keliavimo būdas. Net nepajusite kaip šie žmonės užkrės jus geromis emocijomis bei įspūdžiais ir išsklaidys jūsų baimę.

Turbulencija – nepavojinga

Daugeliui žmonių baimę kelia turbulencija. Atminkite, jog tai natūralus procesas (turbulencija – tai kintantis oro srautas, susidarantis dėl įvairių priežasčių, dažniausiai šis reiškinys yra jaučiamas vėjuotą dieną), dėl kurio jaudintis neverta, kadangi lėktuvo pilotai tikrai žino kaip išlaikyti lėktuvo stabilumą. Vis dėlto, jei yra galimybių, jog skrydžio metu gali susidaryti turbulencija, lėktuvo pilotai apie tai įspės jus iš anksto.

Pilotai – žino ką daro

Atminkite, jog lėktuvą pilotuoja savo darbą gerai išmanantys, patyrę specialistai, kurie lygiai taip pat kaip ir jūs nori saugiai pasiekti kelionės tikslą, tad pasitikėkite savo darbą išmanančiais lėktuvo pilotais.

Nevartokite stiprių vaistų bei alkoholio

Nebūkite lengvabūdžiai ir nemanykite, kad taurelė alkoholinio gėrimo ar stiprūs vaistai gali padėti numalšinti skrydžio baimę. Vis dėlto, geriau šių priemonių nevartoti ir pabandyti jaudulį sumažinti kitais būdais, kadangi tiek alkoholis tiek stiprūs vaistai gali sukelti tam tikrus negalavimus skrydžio metu. Kelionės metu puikai tiks įprasti gėrimai – kava, arbata ar vaisių sultys bei lengvas užkandis.

Pasirūpinkite gera savijauta iš anksto

Jei kelionės dieną jausitės gerai, tai ir jaudulys bus kiek mažesnis. Labai svarbu, kad išvykimo dieną jaustumėtės gerai. Gerą savijautą palaikyti padės tinkamai veiksmai prieš kelionę: lengvas  maistas, poilsis bei kokybiškas miegas.

Susikoncentruokite į kelionės tikslą

Jei bijote skrydžio lėktuvo, pagalvokite kas jūsų laukia, jei sugebėsite įveikti šią baimę – nuolatos galvokite apie kelionės tikslą. Nuteikite save, kad kelionės tikslas (nesvarbu kas tai  bebūtų – poilsis paplūdimyje ar apsilankymas pas seniai matytus draugus) jums yra be galo svarbus ir jūs dėl šio tikslo galite nugalėti savo baimę.

Informuokite apie tai personalą

Esant  tokiai baimei, neverta jos slėpti. Informuokite aptarnaujantį personalą, jog jaučiate nerimą prieš skrydį – personalas jus supras ir skirs jums daugiau dėmesio.

Užsiimkite mėgstama veikla

Kelionės metu atsipalaiduoti bei nerimą sumažinti padės mėgstama veikla. Pagalvokite, koks užsiėmimas jums teikia didelį malonumą? Gal tai knygos skaitymas, muzikos klausymas ar kryžiažodžių sprendimas?

Bendraukite

Įtampą numalšinti padės ir bendravimas. Bendraukite, susipažinkite su naujais žmonėmis – įdomus pokalbis pašalins jaudulį.

Skriskite kuo didesniu lėktuvu

Žmonėms, bijantiems skrydžio lėktuvu, patariama rinktis kuo didesnį lėktuvą – kuo lėktuvas didesnis, tuo jis stabilesnis, mažiau jaučiama turbulencija.

Pasirinkite kuo trumpesnį maršrutą

Planuodami kelionę pasirinkite kaip įmanomą trumpesnį maršrutą – kuo kelionė bus trumpesnė tuo mažiau įtampos patirsite.

Gera kompanija – mažiau įtampos

Puiku, jei lėktuvu skriste ne vienas, o su gera kompanija. Jei šalia jūsų bus jums artimas žmogus ar draugai – skrydis lėktuvu kels mažiau streso.