Norint, kad kelionė būtų sklandi ir paliktų vien tik teigiamus atsiminimus, būtina jai gerai pasiruošti ir tinkamai susidėti lagaminą, o jei nežinote kaip tai padaryti – perskaitykite šį straipsnį.

Likus kelioms dienoms iki kelionės – pasidarykite reikalingų daiktų sąrašą. Kelių dienų tikrai pakaks nusipirkti tiems daiktams, kurių dar nespėjote įsigyti bei tinkamai sukrauti lagaminą. Natūralu, jei išvykstate trumpam laikui – jums prireiks mažiau daiktų, ir atvirkščiai. Nepaisant kokios trukmės bus kelionė, higienos reikmenys yra tos priemonės be kurių tikrai neišsiversite. Patarimas: įsigykite kuo mažesnių talpų kūno priežiūros produktus – jie užims mažiau vietos,  o likusią laisvą erdvę galėsite užpildyti kitais daiktais. Yra ir dar viena išeitis – galite su savimi pasiimti tik pačias svarbiausias higienos priemones, o kitas nusipirkti jau atvykę. Reikalingų daiktų sąrašas jums padės nepasimesti kraunantis lagaminą. Atidžiai paskirstykite, kurie daiktai turi keliauti į rankinį bagažą, o kuriuos – reikia dėti į lagaminą. Atminkite, kokių daiktų negalima dėti į rankinį  bagažą (skysčių, aštrių, smailių daiktų) – juos tinkamai supakuokite ir dėkite į lagaminą. Rūšiuodami kuriuos daiktus reikia dėti į rankinį bagažą, o kuriuos į lagaminą, atminkite, jog kartais lagaminais pasimeta ir būna pristatomi tik po kelių dienų, tad į rankinį bagažą dėkite reikalingiausius ir svarbiausius daiktus, be kurių negalėtumėte išsiversti. Jūsų lagamino turinys gali priklausyti ir nuo to, į kokią šalį ruošiatės vykti – patikrinkite  kokius daiktus galima įvežti į šalį į kurią ruošiatės vykti. Kitas veiksnys, nuo kurio priklausys kokie daiktai atsidurs jūsų bagaže – tai jūsų kelionės tikslas. Jei ruošiatės verslo kelionei pasiimkite su savimi dalykinių rūbų, darbui reikalingas priemones, o jei ruošiatės atostogauti – jūsų lagamine turi atsirasti patogūs, atostogoms skirti rūbai ir avalynė, filmavimo kamera, fotoaparatas, įdegio priemonės, šalies žemėlapiai, žodynėlis.  Ruošdamiesi kelionei, būtinai patikrinkite kokio svorio bagažą leidžia vežtis su savimi skrydžių bendrovė iš kurios pirkote lėktuvo bilietą. Paruošę rankinį bagažą bei lagaminą pasverkite, jei svoris bus viršijamas – pagalvokite, kurių daiktų galėtumėte atsisakyti. Jei ruošiatės į ilgą kelionę ir jums reikia visų daiktų – nekeiskite lagamino turinio ir oro uoste primokėkite nustatytą mokestį.

Visus svarbius kelionės dokumentus (asmens dokumentus, bilietus, viešbučio rezervacijos patvirtinimą) sudėkite į specialų dėklą ir turėkite rankiniame bagaže. Galite pasidaryti ir keletą kopijų bei laikyti jas kitame dėkle arba jei keliaujate su lagaminu – įdėkite dėklą su kopijomis laikykite lagamine. Pinigų taip pat geriausia nelaikyti vienoje vietoje – paskirstykite pinigus dalimis ir laikykite juos atskirose piniginėse.

Oro uoste, norėdami atsiimti savo lagaminą, pamatysite daug lagaminų, kurie bus labai panašūs į jūsų,  kad nereikėtų dvejoti, ar lagaminas yra tikrai jūsų, papuoškite jį išskirtine detale, kuri jums leis savo lagaminą atpažinti iš tolo. Iškirtinės detalės gali būti pačios įvairiausios: pakabukai, raišteliai, skirtukai ir pan.

Beje, jeigu išskrendate į užsienį ilgam laikui (dirbti pusei metų ar ilgiau) galite pasinaudoti greito automobilio pardavimo – supirkimo paslauga Vilniuje arba Kaune, kad nebūtų rūpesčių vėliau.