Italija – nuostabi šalis, garsėjanti įspūdingais gamtos peizažais, didinga architektūra, gardžiais maistu bei vynu, šiltais vietiniais žmonėmis, išskirtinės kokybės rūbais, tad nieko keista, kodėl ši šalis yra gausiai lankoma turistų. Norite ir jūs palankyti šią šalį, tačiau negalite išleisti didelės sumos kelionei? Ne bėda – pasinaudoję šiais patarimais į šią nuostabią šalį nuskrisite kur kas pigiau.

Vienas svarbiausių patarimų, kurį galima duoti žmonėms, norintiems nuskristi  Italiją kuo pigiau, yra tas, jog į kelionę reikėtų vykti ne sezonu  metu. Sezonas Italijoje prasideda maždaug nuo balandžio ir tęsiasi iki spalio mėnesio. Kaip žinia, šiuo metu ne tik kelionės bilietų kainos bus žymiai didesnės – kur kas brangiau kainuos ir nakvynė, automobilių nuoma ir kitos paslaugos be kurių dauguma keliautojų negali išsiversti. Tad pirmasis patarimas – į Italiją keliaukite kovo, balandžio ar lapkričio mėnesiais – šilumos tikrai užteks, o kelionės bilietai kainuos kur kas pigiau.

Norėdami kuo pigiau nuvykti į šią šalį, neskubėkite naudotis savo šalies kelionių agentūrų teikiamomis paslaugomis – verčiau pasidomėkite ką gali pasiūlyti italų turizmo agentūros. Gali būti, jog paketą įsigysite kur kas pigiau iš Italijos, o ne Lietuvos turizmo agentūros.

Būkite lankstūs rinkdamiesi kelionės dieną bei laiką. Jei turite maždaug mėnesį laisvo laiko, tačiau nesiruošite visą šį laikotarpį praleisti svečioje šalyje  – ieškokite pačių įvairiausių variantų, kurie gali kainuoti nedaug. Prisiminkite keletą paprastų gudrybių – jog bilietus geriausia yra pirkti ankstų trečiadienio rytą (tuo metu galima rasti ypač žemų bilietų kainų), o taip pat nepamirškite, kad antradienis yra pigiausia savaitės diena skrydžių atžvilgiu. Turėkite galvoje ir tai, jog ankstūs rytiniai bei popietiniai skrydžiai reikalauja mažiau išlaidų nei vakariniai.

Jei Italijoje norite pasisvečiuoti neilgą laiko tarpą, būtinai pasidomėkite galimybe skristi vien tik su rankiniu bagažu, kadangi paprastai tokie skrydžiai būna kur kas pigesni (nes nereikia mokėti už bagažą).  Jei jūsų viešnagė Italijoje tęsis tik keletą dienų, rankinis bagažas yra puikus sprendimas, kadangi jums prireiks tik būtiniausių daiktų, o už bilietą išleista suma bus ženkliai mažesnė.

Norėdami kuo pigiau nuskristi į norimą aplankyti šalį, pasinaudokite dar viena gudrybe: skriskite į tą oro uostą, į kurį vyksta tiesioginiai reisai iš jūsų šalies oro uosto. Šiuo atveju, tam puikiai tiks Vilniaus oro uostas iš kurio, galima pasiekti Italiją be persėdimų. Savaime suprantama, tiesioginis  skrydis kainuos pigiau, nei kelionė, kurios metu jūsų laukia persėdimas.

Skriskite su mažesnį populiarumą turinčiomis skrydžių bendrovėmis. Populiariausios pasaulio skrydžių bendrovės į Italiją  jus nuskraidins taip pat – tačiau bilietas bus brangesnis, tad jei norite išleisti kuo mažiau – rinkitės mažiau populiarias skrydžių bendroves, kurios taip pat skraidina keleivius į Italiją, tačiau siūlo žemesnes bilietų kainas.

Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie šalies oro uostus. Pastebėta, jog į populiariausius Italijos oro uostos skrydžiai kainuoja brangiau, o  į mažesnį populiarumą turinčius oro uostus – pigiau. Tad kam išleisti daugiau, jei galima mokėti mažesnę sumą? Vis dėlto, šis patarimas turi ir tam tikrų niuansų: patarimas padės sutaupyti tik tuo atveju, jei mažiau populiarus oro uostas yra netoli jūsų galutinio kelionės tikslo (pavyzdžiui, viešbučio, kuriame ruošiatės apsistoti). Priešingu atveju – jei atstumas nuo mažiau populiaraus oro uosto iki galutinio jūsų kelionės tikslo yra pakankamai didelis, tuomet verta paskaičiuoti kiek dar teks papildomai išleisti, kol pasieksite nakvynės vietą.

Na, o paskutinis patarimas, kuris gali praversti norintiems kuo pigiau nuskristi į šią šalį, skamba taip: jei turite Italijoje gyvenančių draugų ar pažįstamų, būtinai su jais pasikonsultuokite – jie gali suteikti nemažai naudingos informacijos apie tai, kaip įsigyti kuo pigesnį kelionės bilietą ir kaip turėti kuo mažiau išlaidų visos viešnagės metu. Jei neturite žmonių, kurie gyventų šioje šalyje ir į kuriuos galėtumėte kreiptis patarimų kelionės klausimais, užsukite į Italijos turizmo informacijos centrų internetinės svetaines ir ten paieškokite naudingos informacijos.

Milanas