Jei kas nors suskaičiuotų kiek yra laiko praleidžiama oro uostų salėse, belaukiant skrydžio, tikrai susidarytų įspūdingi skaičiai. Išvada viena – yra praleidžiama labai daug laiko belaukiant skrydžių. Puiku, jei gyvenate šalia oro uosto ir į jį turite galimybę atvykti likus nedaug laiko iki skrydžio, tačiau ką daryti jei  nusileidote svetimos šalies oro uoste ir turite marias laiko? Kaip tą laiką išnaudoti prasmingai? Turime keletą patarimų.

Oro uosto parduotuvės

Oro uosto parduotuvės yra bene populiariausias laiko praleidimo būdas, nesunku suprasti, kodėl vaikščioti po oro uosto parduotuves yra taip populiaru: visų pirma, tai užima nemažai laiko, visų antra – tai puiki galimybė nupirkti lauktuvių artimiesiems, įsigyti (jei nespėjote) būtinų prekių ar tiesiog įsigyti ką nors gražaus sau. Vis dėlto, per daug išlaidauti oro uostų parduotuvėse tikrai neverta – jose kainos yra kur kas didesnės nei įprastose parduotuvėse. Tačiau jei kelionės bilietą pavyko įsigyti už ypač žemą kainą, kodėl gi sutaupytų pinigų neišleidus šiose parduotuvėse?

Užsiimti prasminga veikla

Sėdėdami oro uosto laukiamajame turite puikią galimybę tobulinti save. Pasiimkite su savimi saviugdos knygų ar klausykite tokio pobūdžio įrašų, mokykitės pasirinktos užsienio kalbos, o jei vykstate atostogų į kurią nors pasaulio šalį – nepatingėkite ir belaukdami lėktuvo, išmokite bent jau keletą pagrindinių frazių tos šalies kalba. Patikėkite – jos jums tikrai pravers nuvykus. Šitaip praleistas laikas bus naudingas bei prasmingas, o jūs turėsite puikią galimybę saviugdai, jei tam anksčiau nerasdavote laiko.

 

Užsiimti mėgstama veikla

Jei nesate iš tų žmonių, kurie laisvą laiką yra linkę išnaudoti saviugdai, užsiimkite ta veikla, kuri jums teikia malonumą. Tai gali būti bet kas: galvosūkių sprendimas, knygos skaitymas, muzikos klausymas ar filmo žiūrėjimas. Patarimas: jei ruošiatės klausytis muzikos ar žiūrėti filmą, pasiimkite su savimi ir ausines, kad netrukdytumėte kitiem žmonėms, laukiantiems lėktuvo kartu su jumis.

Tvarkyti darbo reikalus

Laisvą laiką galite puikiai išnaudoti darbo reikalams tvarkyti, ypač jei esate verslo žmogus. Galite tikrinti korespondenciją, rašyti laiškus, rinkti reikalingą informaciją ir pan.

Susipažinkite su naujais žmonėmis

Oro uosto laukiamasis yra puiki vieta naujoms pažintims užmegzti, nesunku pradėti pokalbį, juo labiau, kad užmezgus pokalbį su bendrakeleiviams galima gauti išties naudingos informacijos – galbūt sutiksite žmonių, kurie jau ne kartą lankėsi toje šalyje ar netgi gyveno tame pačiame viešbutyje, kuriame ruošiatės pasistoti ir jūs, o kur dar žymiausios lankomos vietovės, muziejai ir kiti dėmesio verto objektai? Tad bendrų temų pokalbiui tikrai atsiras – juk oro uoste galite sutikti labai daug bendraminčių. Be to, žmogus, sutiktas ir užkalbintas oro uoste gali tapti puikiu draugu visam gyvenimui.

Apžiūrėkite miestą

Jei turite ne valandą ir ne dvi laisvo laiko, galite vykti apžiūrėti miesto, kuriame svečiuojatės. Tai bus  ypač įdomus ir naudingas laiko praleidimas, tuo atveju, jei tame mieste lankotės pirmą kartą. Bet kokiu atveju – tai labai įdomi ir naudinga patirtis, praplėsianti keliauti mėgstančių žmonių akiratį. Patarimas: jei žinote, kad kelionės metu jūsų lauks persėdimas, turėsite nemažai laisvo laiko ir norėtumėte pamatyti miestą, kuriame svečiuositės laukdami lėktuvo, apžvalginę ekskursiją galite suplanuoti iš anksto: dar būdami namuose susidarykite sąrašą objektų, kuriuos norėtumėte aplankyti ir internete susiraskite visą reikalingą informaciją apie juos – pasidomėkite darbo laikais, bilietais ir panašiai; susidėliokite maršrutą, įsigykite to miesto žemėlapį.

Bendraukite su draugais

Laukimas oro uosto salėje  yra puiki proga pabendrauti su seniais matytais draugais. Šiuolaikiniai žmonės labai skuba ir dažnai neranda kelių laisvų minučių, kad pabendrautų su draugais. Tad išnaudokite šį laisvą laiką būtent bendraudami: parašykite jiems žinutę ar elektroninį laišką, paklauskite kaip sekasi – jūsų draugai liks maloniai nustebinti, palaikysite ryšį ir prasmingai išnaudosite laiką.

Aplankykite draugus bei pažįstamus

Jei turite draugų ar pažįstamų, tame mieste, kuriame teks laukti kito lėktuvo – praneškite jiems apie tai, kad lankysitės tame mieste. Šis laisvas laikas, skirtas lėktuvo laukimui, gali virsti maloniu susitikimu su seniai matytais draugais bei pažįstamais, suteiks daug gerų emocijų ir praskaidrins kelionę.

Kaip matote, idėjų, ką galima nuveikti belaukiant lėktuvo yra išties yra daug – belieka išsirinkti sau labiausiai tinkančią bei patinkančią idėją ir gerai leisti laiką.