Skrydis pigiausiomis avialinijomis savo pigumu gali pralenkt kitus keliavimo būdus (keliones autobusais, traukiniais ir pan.) ir tapti pigiausiu keliavimo būdu, nepaisant to, koks būtų galutinis jūsų kelionės tikslas – aplankyti kitoje  šalyje gyvenančius artimuosius, draugus ar apkeliauti visą pasaulį. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos būtina žinoti apie pigių skrydžių bendroves. Visa tai ir aptarsime šiame straipsnį.

Pirmas pastebėjimas, kurį norėtųsi išskirti yra tas, jog pigių skrydžių bendrovės nesiūlo nemokamų užkandžių bei gėrimų keleiviams skrydžio metu. Vis dėlto, tai neturėtų sukelti nepatogumų keliautojams – pageidaujamą užkandį bei gėrimą galima įsigyti už papildomą mokestį.

Kitas dalykas, kurį būtina žinoti  apie pigias avialinijas yra tas, jog šios avialinijos keleiviams gali pasiūlyti tik vieną klasę. Dažniausiai pigių skrydžių bendrovės turistams siūlo keliauti ekonomine klase.

Pradėjus planuoti kelionę pigius skrydžius siūlančiomis avialinijomis būtina atkreipti dėmesį ir į dar vieną dalyką. Atminkite, jog skrendant nebrangių skrydžių bendrovėmis, dažniausiai nėra galimybės rezervuoti sėdėjimo vietą iš anksto. Už galimybę pasirinkti sėdėjimo vietą iš anksto taip pat gali tekti sumokėti nustatyto dydžio mokestį.

Iš šių įžvalgų nesunku suprasti kodėl pigių skydžių bendrovės keliautojams gali pasiūlyti žemas bilietų kainas – šios bendrovės tiesiog nesiūlo papildomų nemokamų paslaugų, kurios gali pagerinti kelionės kokybę.  Tačiau svarbiausia yra tai, jog keliautojams lieka apsisprendimo laisvė – kiekvienas keliaujantis žmogus pasirenka tai, ko jam reikia labiau: mažesnių išlaidų ar patogumų kelionės metu. Tačiau tikrai negalima teigti, kad pigių skrydžių bendrovės yra nenaudingos keliautojams, o bilietų kainos yra žemos tik todėl, kad turistai negauna tam tikrų paslaugų (nemokamų gėrimų bei užkandžių, galimybės iš anksto rezervuoti sėdėjimo vietą), gerinančių kelionės kokybę. Viena iš priežasčių, kodėl pigių skrydžių bendrovės gali pasiūlyti žemas bilietų kainas yra ta, jog dauguma šių bendrovių bilietus siūlo įsigyti internetu, o tai leidžia atsisakyti tam tikrų išlaidų (pvz. nereikia mokėti kelionių agentams). Taigi, bilietų įsigijimas  internetu yra dar viena priežastis, leidžianti pasiūlyti žemesnę bilietų kainą. Tačiau praklabus apie internetą, galima įžvelgti ir dar vieną privalumą keliautojų atžvilgiu – bilietų pirkimas internetu turistams leidžia sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko, kadangi kelionės bilietą galima įsigyti per keletą minučių net neišėjus iš namų.

Grįžtant prie pastebėjimų, kuriuos būtina žinoti apie pigių skrydžių bendroves, yra tai, jog dažniausiai į kelionę galima pasiimti tik rankinį bagažą (jei nenorite mokėti papildomo mokesčio). Tad jei nuspręsite keliauti tik su rankiniu bagažu, iš anksto pagalvokite, kurių daiktų jums būtinai reikės, o kuriuos galite palikti ir namie. Natūralu, kad keliauti tik su rankiniu bagažu yra geriausia tuo atveju jei kelionė ( komandiruotė ar trumpas pasisvečiavimas pas draugus). Vis dėlto, reikia pabrėžti  ir tai, jog su rankiniu bagažu vargiai išsiversite tuo atveju, jei ruošiatės keliauti su vaikais.

Na, o apibendrinant temą apie pigių skrydžių bendroves, galima teigti, jog pagrindinės priežastys, kodėl šios bendrovės gali pasiūlyti žemas bilietų kainas yra tai, jog jos nesiūlo papildomų nemokamų paslaugų, kuri  dėka kelionė taptų kokybiškesne, o taip pat siūlo galimybę bilietus įsigyti internetu. Vis dėlto, jei turite ribotą kelionės biudžetą, pigių skrydžių bendrovės gali tapti puikiu pasirinkimu, tačiau prieš įsigydami kelionės bilietą, atidžiai išnagrinėkite visu trūkumus bei privalumus.